czwartek, 3 stycznia 2013

Na dobry początek


Życzę sobię i Wam, żeby nadchodzący rok był jak ta zupa - nieskomplikowany i przyjemny. Jak narazie mamy zimę a więc okres masowego spożycia wszelkiego rodzaju rzeczy ze słoika i dzisiaj właśnie udało mi się z dwóch słoików/puszekwydobyć coś naprawdę smacznego a zarazem prostego jak drut. Brzmi jak posiłek studencki z małą tylko różnicą. Sukcesem tej pożywnej zupy są bardzo dobrej jakości składniki i w tym wypadku były to organiczna pulpa pomidorowa z Toskanii i organiczne mleko kokosowe, które jak dla mnie różni się diametralnie od tego zwykłego.

Taki posiłek zapowiedź. To będzie Dobry Rok! (taki film z w którym grał Russell Crowe, akcja w Toskanii). Do realizacji potrzebne tylko kilka składników jak w zupie powyżej - osobiście sugeruję dużo śmiechu, miłości i spokoju w głowie.

Zupa na dobry początek roku

1 1/2 szklanki organicznego mleka kokosowego
430ml organiczna pulpa pomidorowa, gęsta najlepiej z kawałkami pomidorów
2 szklanki bulionu warzywnego (może być organiczna kostka)
2 szklanki wody
1 cebula
2 szklanki organicznej soczewicy czerwonej
1/2 łyżki nasion kuminu
2 łyżki sok z cytryny bio
1/2 łyżka soli

Do rozgrzanego garnka wrzucamy kumin i minutę podgrzewamy. Dodajemy posiekaną cebulkę i dalej 5 minut aż lekko zbrazowieje. Wlewamy pulpę - 2 minuty na ogniu nastepnię wrzucamy opłukaną soczewicę, bulion, wodę mleko i sok z cytryny. Doprowadzamy do wrzenia, zmniejszamy ogień i gotujemy ok.30 min. pod przykryciem. Odstawiamy, solimy do smaku. Podajemy z razowym pieczywem (najlepiej wypiek własny:)


Brak komentarzy: